20161114_082129

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas 2016 rīta stundas lasījumi Rēzeknes sākumskolas bibliotēkā kopā ar 5.m klases skolēniem

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notika no 14. – 20. novembrim un šogad izvēlētā tēma bija “Nākotne Ziemeļos”. Ziemeļvalstīs projekts norisinās jau 20.reizi, bet Latvijā – 19.reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, tāpēc gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata, notiek stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

14.novembrī, lielā lasīšanas dienā, Rēzeknes sākumskolas bibliotēkā viesojās un 5.m klases skolēnus ar Norvēģijas literatūru un kultūru iepazīstināja Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas bibliotekāres Vija Grišina un Ineta Kuzņecova. Rīta stundas lasījumā pie iedegtām svecēm skolēni lasīja norvēģu rakstnieka Stīana Hola izteiksmīgo grāmatu“Gārmana vasara”, meklēja rakstnieka dzimteni globusā, apskatīja Norvēģijas karogu, pētīja buru kuģus, uzzināja, ka vikingi bija arī lietpratīgi kuģu būvētāji, iepazinās ar norvēģu rakstnieku sarakstītām grāmatām, uzzināja par Norvēģijā dzīvojošiem troļļiem, kuri aprakstīti leģendās un senos ticējumos u.c. Skolēni ar interesi atbildēja uz bibliotekāru uzdotajiem jautājumiem, par katru pareizo atbildi skolēni saņēma saldo balvu – mārīti, jo mārīte bija pieminēta arī norvēģu rakstnieka Stīana Hola grāmatā“Gārmana vasara.”

Paldies Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas bibliotekārēm Vijai un Inetai, jo viņas  skolēnus ne tikai iepazīstināja ar Norvēģijas literatūru un kultūru, skolēnus iesaistīja lasījumos, bet arī rīta stundas lasījumu noslēgumā cienāja ar cepumiem, kur visi kopīgi baudījām piparmētru tēju, cepumus un pārrunājām Stīana Hola grāmatā rakstīto.

Rēzeknes sākumskolas bibliotekāre Inta Lāce