z1

Zemes dzīļu noslēpumi

Novembra beigās Rēzeknes sākumskolas 4.b klases skolēni  Latgales Kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko  programmu  „Zemes dzīļu noslēpumi”. Pasākums notika Latvijas simtgades iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Sēžot uz mīkstajiem spilveniem, bērni noklausījās ar teiku par Rozi. Tālāk dalībnieki devās uz muzeja pagrabtelpām, lai iejustos arheologa lomā. Skolēni uzzināja, ko var atrast zemes dzīlēs un cik liela nozīme senvēstures pētīšanā un senču sadzīves izzināšanā ir arheoloģiskajiem izrakumiem. Nodarbības laikā skolēni padziļināja zināšanas par vēsturi, kultūrvēsturi, mācījās izprast, cik svarīgi ir saudzīgi izturēties pret vidi.

Pēc nodarbības Kristiāna atzina, ka iemācījās daudz par pilskalnu un tā vēsturi, bet Alise “Es iemācījos būt akurātāka”, Rinalds ”Man patika turēt koka zobenu. Turpmāk es biežāk iešu uz Latgales Kultūrvēstures muzeju”, Laura “Ekskursija bija brīnišķīga!”.

Par izzinošo un aizraujošo nodarbību paldies sakām enerģiskai un atraktīvai darbiniecei Ingai Klīdzējai.

Rēzeknes sākumskolas 4.b klases skolotāja Inga Rudzīte