img_20161110_124131

“Ventspils IT izaicinājums 2016” 2.kārtas dienas Ventspilī

10.-11.novembrim 4.b klases skolēni Linards Strods, Einārs Saukāns, Rinalds Damians Kazulis skolotājas Lauras Meščanovas vadībā devās tālajā ceļā uz Ventspili, lai piedalītos konkursa “Ventspils IT izaicinājums 2016” 2.kārtā. Šāds konkurss notika pirmo reizi un tā norises forma bija savā ziņā unikāla. Dalībniekiem vajadzēja parādīt ne tikai zināšanas IT jomā, bet arī prasmes pielietot plašās moderno tehnoloģiju iespējas, ar kuru palīdzību var izpaust savas radošās spējas. Tika piedāvātas internetā pieejamās programmas (mājas lapu veidošanai, spēlīšu programmēšanai, bilžu, video apstrādei), kuras varēja izmantot konkursa laikā, pildot uzdoto uzdevumu. Lai dalībnieki, kuri bija ieradušies no visas Latvijas, sadraudzētos, 1.dienas vakarā bija noorganizētas dažādas aktivitātes un diskotēka grupas “Transleiteris” vadībā.   Piedalīšanās konkursā skolēniem bija ne tikai savu zināšanu un prasmju parādīšana, bet tiešām arī neaizmirstams piedzīvojums, jo, gaidot 2.kārtas rezultātus, viņiem bija iespēja doties ekskursijā un apskatīt Livonijas ordeņa pili, darboties Kurzemes domocentrā, iepazīties Ventspils jaunrades namā ar LEGO robotikas un trases automodelisma pulciņu darbu, planetārijā skatīt animācijas filmu “Polārzvaigzne”, tikties ar Leniju nu Zipiju. Konkurence bija liela un arī balvas bija lielas. Savā grupā mūsu skolas komanda bija jaunākie un iespējams pieredzes trūkums neļāva gūt godalgotās vietas. Bet varam noteikti teikt – ieguvēji bija visi. Mājās atgriezāmies ar gandarījumu, ka bijām tomēr savā grupā starp 10 labākajiem Latvijā, un ar atzinību no Ventspils novada domes priekšsēdētāja A.Lemberga.

Skolotāja Laura Meščanova