18699697_640200606177648_8846212263847368994_o

SIA ALAAS konkurss otrreizējo materiālu vākšanā “Sāc ar sevi!”

SIA ALAAS trešo reizi izsludina konkursu otrreizējo materiālu vākšanā  “Sāc ar sevi!. Konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā, veicināt dabas resursu saglabāšanu. PET pudeles var pārstrādāt un atkārtoti izmantot līdz pat 30 reizēm.

Pagājušajā mācību gadā konkursā piedalījās 13 izglītības iestādes. 1.vietu konkursā ieguva Rēzeknes sākumskola, skolēni savāca 920 kilogramus PET pudeļu. Visi konkursa dalībnieki kopā savāca 3200kg PET pudeļu. PET pudeles var pārstrādāt un atkārtoti izmantot līdz pat 30 reizēm. Plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcā AS “PET Baltija” pudeles atdzimst jaunai dzīvei, un pudeles dzīves cikls sākas no jauna.

SIA ALAAS  kopā ar sadarbības partneriem konkursa 1.-3.vietas ieguvējiem šī gada 26.maijā  Lūznavas muižā  organizēja vides svētkus “Būt zaļiem!”.  Vides svētku laikā visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un izspēlēt dažādas vides izglītojošas spēles. Šīs aktivitātes piedāvāja ALAAS sadarbības partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, biedrība “Latvijas Mazpulki”, AS “Latvijas Zaļais punkts”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Zaļā grupa “Dūma”.

22.septembrī Rēzeknes sākumskolas aktīvākie PET pudeļu vācēji dosies AS ,,Latvijas Zaļais punkts’’ apmaksātā ekskursijā uz plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcu AS “PET Baltija”.

Turpinām!  PET pudeļu vākšana tiek organizēta līdz 6.aprīlim.

SIA ALAAS konkursa “Sāc ar sevi” koordinatore sākumskolā
skolotāja Sandra Gaveika