IMG_20171013_155918

Sākumskolas mazpulka “Asniņi” pirmie panākumi

Šajā pavasarī  lielajai, draudzīgajai mazpulku saimei pievienojās jauns mazpulks –  aprīlī dibinātais Rēzeknes sākumskolas mazpulks “Asniņi”. Mazpulki ir viena no lielākajām bērnu organizācijām Latvijā, un nu arī mūsu skolas skolēniem būs iespēja ar saviem darbiem un mazajiem individuālajiem projektiem parādīt mazpulcēnu galvenās vērtības – labi padarīts darbs, latviskums un valstiskā pašapziņa.

Ar mazpulku devīzi – “Visu daru es ar prieku!”  pavasarī tika  pieteikti pirmie mūsu  mazpulcēnu projekti. Mareks Ziepnieks, Ričards Cakuls no 2.c klases pieteicās biznesa projektam “Šalotes sīpoli biznesam”. Projekta laikā zēni stādīja un audzēja Šalotes sīpolus “Golden Gourmet”  un rudenī tos pārdeva sadarbības partnerim z/s “Ezerkauliņi”, tos šajā rudenī tirgos SIA “MAXIMA Latvija” veikalos. Mazos sīpoliņus, kas nederēja pārdošanai, skolēni pārdos skolas Mārtiņdienas tirdziņā un tos varēs izmantot pavasarī kā sīksīpoliņus dārza stādīšanai. Zēni ieguva pirmo pieredzi biznesā – pirkt, audzēt, pārdot un izdarīt secinājumus par iegūto peļņu. Savukārt Kintija Vēvere no 2.b klases bija apņēmusies līdz rudenim vākt un apkopot savas mīļākās 100 tautasdziesmas Latvijai. Viņa atlasīja tautasdziesmas par gadalaikiem un sagrupēja, sakārtoja tās savā Dainu kokā. Savus padarītos darbus skolēni aprakstīja mazpulcēna dienasgrāmatā, sagatavoja prezentācijas. Savus izstrādātos projektus skolēni devās aizstāvēt un prezentēt  mazpulcēnu rudens Projektu forumā  Baltinavā.

Latvijas Mazpulku Latgales reģiona projektu forumā, kas notika 2017.g.14.oktobrī Baltinavā, sākumskolas skolēni ieguva  godalgotas vietas. Ričards Cakuls ieguva 2.vietu, Kintija Vēvere 3.vietu jaunākajā grupā. Papildus projektu aizstāvēšanai mazpulcēniem bija iespēja arī atpūsties, iepazīties ar robežsargu darbu un tirgoties ar savas ģimenes saražotajām precēm, izceptajiem gardumiem.

Paldies visiem mazpulcēnu vecākiem, jo viņu atbalsts, padoms un uzmundrinājums bērniem  ir ļoti svarīgs. Šogad Latvijas Mazpulka “paldies” un ābelītes stādiņš tika dāvināts  Ričarda Cakula vecākiem.

Rēzeknes sākumskolas mazpulka vadītāja Laura Meščanova