RĒZEKNES SĀKUMSKOLAS SKOLĒNI PROGRAMMAS “LATVIJAS SKOLAS SOMA” IETVAROS APMEKLĒ IZZINOŠO NODARBĪBU “PADOMJU SLEPENAJĀ BUNKURĀ”

SKOLAS

Rēzeknes sākumskolas 5.a un 5.m klases skolēni 2024.gada 16.maijā programmas “Latvijas skolas soma”ietvaros apmeklēja izzinošo nodarbību “Padomju slepenajā bunkurā”. Nodarbības laikā skolēniem tika piedāvāta iespēja izjust padomju okupācijas laika atmosfēru un iepazīt Latvijas vēsturi, apmeklējot slepeno bunkuru, kas tika uzbūvēts valsts vadītājiem, gatavojoties atomkaram. Skolēni izpētīja plašo bunkura priekšmetu klāstu, telpu funkcionalitāti, izmantošanu, kā arī citus padomju okupācijas laika materiālus un liecības.

Skolēni uzzināja, ka bunkurs atrodas 9 metrus zem zemes Rehabilitācijas centra “Līgatne” teritorijā un aizņem 2000 m2 platību. Tas ir vienīgais autentiski saglabātais bunkurs Latvijā, kura slepenība tika atcelta tikai 2003. gadā.

Dmitrijs: “Bunkurā man patika karte, kur bija norādīti vecie pilsētu nosaukumi un ventilācijas šahta. Patika, ka ventilācijas sistēmu ieslēdza un parādīja, kā tā darbojas. Vēl interesanti bija pētīt sakaru istabu, kur agrāk zvanīja un arī varēja noklausīties sarunas.”

Paldies nodarbības pārstāvjiem par izglītojošo un izzinošo stāstījumu!

bilde_bunkurs

bibliotekāre/ skolotāja Inta Lāce