Rēzeknes sākumskolas skolēni izzina profesiju pasauli piedaloties „Ēnu diena 2022”

278038945_3665968287056603_1991605911014895709_n

Pēc divu gadu pārtraukuma, 6. aprīlī,  norisinājās „Ēnu diena 2022”, kas ir Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem.

Šis pasākums sniedz iespēju izglītojamajiem iepazīties ar dažādām profesijām un uzņēmumiem, tādējādi rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā, sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē,  turklāt veido sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi.

„Ēnu diena 2022” pasākumā iesaistījās 21 Rēzeknes sākumskolas skolēns un izzināja tādas profesijas un/vai amatus kā robežsargs, farmaceits, pirmsskolas skolotāja, budžeta departamenta direktore, ugunsdzēsējs/glābējs,arhitekts, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas tehniķis, autobusa vadītājs, dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts u.c.

„Ēnotāji” apmeklēja un izzināja tādu uzņēmumu, iestāžu darba vidi kā SIA „Rēzeknes Satiksme”, Nodarbinātības valsts aģentūras Rēzeknes filiāle, Valsts robežsardzes Ludzas pārvalde, Mēness aptieka (AS “Sentor Farm Aptiekas”), Rēzeknes Katoļu pirmsskolas izglītības iestāde, Dabas aizsardzības pārvaldes Rāznas Nacionālā parka dabas centrs, AS „Sadales tīkls”, Finanšu ministrijas Budžeta departaments, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, SIA „MUUR”, Kebabnīca „Ausmeņa Kebabs” u.c.

Piedaloties pasākumā „Ēnu diena 2022” skolēniem bija iespēja ne tikai vērot profesionāļu darbu, iepazīt darba vidi un  saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, bet arī gūt priekšstatu par savu nākotnes profesiju un saņemt ēnu devēju atsauksmes un rekomendācijas.

Ieva Krukovska no 6.m klases pēc „Ēnu diena apmeklējuma” atzīst, ka šajā pasākumā piedzīvotais ir ietekmējis viņas nākotnes plānus un „…tagad vēl vairāk vēlas strādāt par kinologu, ieraugot kā viņi strādā”.

Marta Teicāne, savukārt, ēnojot Finanšu ministrijas Budžeta departamenta direktori ir sapratusi, ka „…to, ko var redzēt sociālajos tīklos, intervijās, ir tikai rezultāts, bet aiz tā slēpjas daudz darba, negulētās naktis un apspriešanas.”

Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles vadītāja I.Ducsaliete novēl ēnotājam D.Perehoževam „Apgūt jaunas zināšanas un turpināt izzināt pasauli, lai sasniegtu savus mērķus.”

Rēzeknes sākumskola izsaka lielu pateicību  profesionāļiem, uzņēmumiem, kuri deva iespēju skolēniem iepazīt profesijas, gūt ieskatu dažādu profesiju pārstāvju ikdienas darbā.

Rēzeknes sākumskolas pedagogs karjeras konsultrants
Karolīna Sjatkina