Rēzeknes sākumskolas izglītojamie iepazīst profesijas

Jau otro gadu Rēzeknes sākumskolā tiek īstenots projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kas sniedz iespēju iesaistīt skolēnus dažādās aktivitātēs un pasākumos ar mērķi uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem, nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās u.c.

Kopš 2018./2019.mācību gada karjeras atbalsta pasākumu plāna apstiprināšanas Rēzeknes sākumskolā jau ir notikuši vairāki karjeras atbalsta pasākumimācību ekskursija 2.d klases izglītojamajiem uz Mežvidu “Bišu namiņu” pasākums “Bišu darbs ir arī mans darbs”, nodarbība “Mūziķim pa pēdām” 1.klašu izglītojamajiem ar mūziķi, uzņēmēju, mūzikas instrumentu izgatavošanas darbnīcas īpašnieku G.Igauni un mācību ekskursija uz Latgales vēstniecību “GORS” un  nodarbība “Brīnumainā aizkulišu pasaule” 3.a un 3.m klašu izglītojamajiem.

44102159_515088872291862_4599068177605853184_nPasākuma “Bišu darbs ir arī mans darbs” ietvaros izglītojamie iepazinās ar biškopja darba specifiku, darba instrumentiem, pielaikoja biškopja darba formu un  vēroja bišu darbību bišu namiņā, kur ir iekārtotas divas guļamlāvas, zem kurām atrodas bišu stropi ar skrejām ārpusē. Šeit cilvēkam un bitēm tiešas saskares nav, bet dzirdama un jūtama ir bišu zumēšana, kam piemīt nomierinošas un dziedniecikas īpašības. Izglītojamiem bija iespēja redzēt kā norisinās bišu aprūpe, medus vākšanas process, cilvēka lomu dotajā procesā un, kas jāņem vērā saskaroties ar šādiem kukaiņiem , kā arī brīvprātīgajiem skolēniem tika piedāvāta iespēja pašiem pastāvīgi nodegustēt bišu un medus produkciju.

Nodarbības noslēgumā skolēni darbojās radošajā darbnīcā, kur apguva sveču liešanas tehniku un bišu ikdienas darba ritējumu, mēģināja pastāvīgi veidot dažādu formu sveces.

Nodarbībā “Mūziķim pa pēdām” 1.klašu izglītojamajiem, kas norisinājās 6.novembrī, mūzikas eksperts Gunārs Igaunis sniedza skolēniem informāciju par mūziķa profesijas apguves iespējām, amatam nepieciešamajām prasmēm, par mūzikas instrumentu vēsturi.

Nodarbības gaitā klausītāji guva iespēju iepazīties un dzirdēt par tādiem sabiedrībā reti sastopamiem instrumentiem kā leijerkaste, panaflauta, deguna flauta, cimbole, cītars un daudziem citiem instrumentiem, kas ir paša G.Igauņa konstruēti un radīti, turklāt nodarbības noslēgumā izglītojamie paši iejutās mūziķu lomās – izveidoja savu orķestri, kur muzicēja kopā un izdziedāja tādas pazīstamas tautasdziesmas kā “Kumeliņi, kumeliņi” un latgaliešu tautasdziemu “Rūžeņa”.45676987_926067234448375_8017483260386869248_n

Savukārt, 7. un 8. novembrī notika mācību ekskursijas 3.a un 3.m klasēm uz Latgales vēstniecības “GORS” koncertzāli, kur izglītojamie iepazinās ar šajā iestādē strādājošo profesiju pārstāvju daudzveidību un koncertzāles aizkulisēm.

Izglītojamie noskaidroja, ka Latgales vēstniecības “GORS” koncertzāles darbinieku kodols sastāv no 25 pamatdarbiniekiem un viena no nozīmīgākajām iestādes profesijām – amatiem ir producents, kas arī organizē un  plāno notiekošos pasākumus.

3.m klasei izdevās uzbraukt ar lielo kravas liftu, kurā var ietilpināt pat vieglo automašīnu, un apskatīt mākslinieku telpas – sauktas arī par grimētavām, kur iespējams pat regulēt temperatūru, savukārt, 3.a klase iepazina mazās un lielās zāles iespējas – kā skatuve un zāle var tikt automātiski pārveidota, pielāgot to katram pasākumam un vēroja, kā noris mēģinājums par godu Robežsargu dienai.

Rēzeknes sākumskola izsaka pateicību G.Igaunim, “Bišu namiņš” saimniecei V.Šicānei un Latgales vēstniecībai “GORS” par piedāvātajām aktivitātēm.

Rēzeknes sākumskolas pedagogs karjeras konsultants 
Karolīna Vogina