20181107_112354

Rēzeknes sākumskolas 6.klašu skolēniem – sociālais projekts par telefoniem

20181107_1124112018.gada 7.novembrī Rēzeknes sākumskolā Latvijas simtgades iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros viesojās laikmetīgās dejas teātris “ĀRĀ” ar izrādi “3D par telefoniem”, ko iestudējusi Latvijā pazīstama horeogrāfe Olga Žitluhina. „3D par Telefoniem” ir sociāls dejas projekts – telefoni jauniešu dzīvē ir ieņēmuši tik lielu lomu, ka arī deja nevar palikt vienaldzīga. Izrāde piedāvāja savu redzējumu par jauniešu atkarību no telefoniem, darot to bez moralizēšanas, izvērtējot gan labo, gan slikto, ko tas dod. 6.klases izglītojamie šo izrādi vēroja savās klašu telpās, tādejādi izrāde tika vērota neformālā un brīvā atmosfērā, skolēni tika iesaistīti izrādes procesā, jo 3D tā ir deja, diskusija un demonstrācija.

Izrāde deva izglītojamiem iespēju paskatīties uz saviem viedierīču lietošanas paradumiem, novērtēt to, kas kļūst absurds un ko vajadzētu mainīt, lai nekaitētu sev, kā arī guva priekšstatu par to, kas ir laikmetīgā deja un kāda ir šī dejas būtība – deja bez kustības ierobežojumiem, vairāk brīvības ķermenī, dejā un dzīves uzskatos.

6.klases izglītojamo viedoklis par izrādi “3D”par Telefoniem”.

Rēzeknes sākumskolas 6.klases skolotāja Laura Mičule