img_8754-1

Rēzeknes sākumskolas 5.m un 5.a klases skolēnu komanda Karjeras nedēļas noslēguma pasākumā “Profesiju tops 2036!”

Ričards Nelsons Bolles savā karjeras konsultāciju grāmatā rakstīja: „Jo skaidrāks ir jūsu mērķis, jo tuvāk tam esat.” Tāpēc bērnam par karjeras plānošanas pamatiem jāstāsta jau agrā bērnībā, jo karjera ir nozīmīga personīgās dzīves daļa, un tai jāpievērš pastāvīga uzmanība.

Lai uzzinātu par aktuālām profesijām, arī Rēzeknes sākumskolas 5.m un 5.a klases skolēnu komanda (Annija Erte, Linda Laduse, Amanda Trokša, Elizabete Šimkevica, Daniela Voiciša, Elīza Zizlāne, Rodrigo Jugans, Everts Lubgāns) 2016.gada 14.oktobrī piedalījās Rēzeknes pilsētas Karjeras nedēļas noslēguma pasākumā “Profesiju tops 2036”, kas notika Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā”, uz kuru pulcējās astoņas Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu komandas. Katrai komandai bija jāsagatavo un jāprezentē vienu  profesiju, kura varētu būt ļoti  nozīmīga un aktuāla pēc 20 gadiem Latvijā.

Rēzeknes sākumskolas skolēnu komanda bija visjaunākā, tomēr pārliecinoši konkurēja ar vecāko klašu skolēniem. Komanda radoši, inovatīvi, teatralizēti un ar fantāzijas attīstību prezentēja profesiju –  kosmosa kuģa vadītājs. Ar kosmosa kuģa vadītāju pasažieri droši varēja doties ceļojumā uz tālo planētu, jo viņiem bija viss nepieciešamais tālajam lidojumam – gan aprīkojums, gan zinošs kosmosa kuģa vadītājs!

5.m klases audzinātāja Inta Lāce