Rēzeknes sākumskolas 1.a un 1.d klase iepazīst mūzikas instrumentus un mūziķa profesiju

Rēzeknes sākumskolas 1.a un 1.d klases izglītojamiem 2018. gada 29.janvārī notika nodarbība “Dabas materiāli un profesija”, kuras ietvaros skolā ciemojās Gunārs Igaunis – Mūzikas instrumentu muzeja un darbnīcas meistars, mūziķis, mūzikas skolotājs un uzņēmējs.

Mūzikas eksperts sniedza skolēniem informāciju par mūziķa profesijas apguves iespējām, amatam nepieciešamajām prasmēm, dabas dotumiem, par mūzikas un mūzikas instrumentu vēsturi, kā arī dalījās ar savas profesionālās darbības gaitām.

Nodarbības gaitā izglītojamie noskaidroja, ka muzicēt iespējams jau no mazotnes un ar pašgatavotiem instrumentiem, turklāt iepazinās un izmēģināja spēkus muzicēšanā uz tādiem instumentiem kā bungas, cītars, stabule, flauta.

Klausītāji guva iespēju iepazīties un dzirdēt par tādiem sabiedrībā reti sastopamiem instrumentiem kā leijerkaste, panaflauta, deguna flauta, cimbole un daudzi citi instrumenti, kas ir paša G.Igauņa konstruēti un radīti, turklāt nodarbības noslēgumā izglītojamie izveidoja savu orķestri – muzicēja kopā, dejoja līdzi melodijai un izdziedāja tādas pazīstamas tautasdziesmas kā “Kur tu teci gailīti mans?”, “Kumeliņi, kumeliņi” un latgaliešu tautasdziemu “Rūžeņa”.

Noslēgumā skolēni saņēma atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem, kā arī sniedza atgriezensiko saiti par nodarbībā uzzināto.

Pasākums tika īstenots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Rēzeknes sākumskolas pegagogs karjeras konsultants 1.3.klašu grupā,
Karolīna Vogina