28548401_1458661357594963_2090734132_o

Rēzeknes sākumskolā tiek piedāvāti karjeras atbalsta pasākumi

Projektu dienu ietvaros Rēzeknes sākumskolā, kuras norisinājās 22. un 23.februārī, 2.-3.klašu skolēni veica ne tikai profesiju izpētes darbu, bet arī piedalījās karjeras atbalsta pasākumos.

28547633_1458661567594942_1419701356_o2.klašu izglītojamie 23. februārī devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu SIA “Rēzeknes satiksme” un piedalījās nodarbībā “Šoferis un Rēzekne”, kas norisinājās ES projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Nodarbības un mācību ekskursijas mērķis bija sniegt informāciju un izpratni par autobusu parkā strādājošiem profesiju pārstāvjiem, šofera profesiju, tā darba ikdienu un nepieciešamajām iemaņām. Skolēni iepazina tādu profesiju pārstāvju kā metinātājs, automehāniķis, dispečers, autobusa vadītājs, biļešu kontrolieris u.c. speciālistu darbu un vēroja metināšanas, riepu spiediena pārbaudes un riepu balansēšanas paraugdemonstrējumu, izbaudīja SIA “Rēzeknes satiksme” organizētu izbraucienu pa pilsētu un biļešu kontroli, turklāt erudītākie klausītāji saņēma balvas par atbildēm uzņēmuma darbinieku organizētajā viktorīnā. Skolniece no 2.a klases Elīza Balčūne stāsta, ka viņai “…visvairāk patika izbraukt ar autobusu pa visu Rēzekni un nākotnē varbūt gribētu kļūt par autobusa vadītāju”.28547758_1458661604261605_31476253_o

Savukārt, 3.klašu izglītojamie devās uz ARPC “Zeimuļs” un iesaistījās izglītojošās darbnīcās ar mērķi veicināt skolēnu interesi par mājsaimniecības, interjera un dizaina, aizsardzības nozarēm, iesaistot skolēnus orientēšanās, aksesuāru veidošanas, sveču liešanas u.c. aktivitātēs. Loreta Savicka no 3.a klases stāsta, ka viņai “…ļoti patika darboties ar skolotājām un viņa vēl gribētu šādas darbnīcas”.

Rēzeknes sākumskola izsaka lielu pateicību uzņēmumam SIA “Rēzeknes satiksme” un ARPC “Zeimuļs” par piedāvātajām aktivitātēm.

Karolīna Vogina,
Rēzeknes sākumskolas pedagogs karjeras konsultants

Rēzeknes sākumskolas 4.- 6. klašu skolēni 23.02.2018. piedalījās Latgales vēstniecībā “Gors”, lai apmeklētu karjeras atbalsta pasākumu “Kas notiek aizkulišu pasaulē”. Tas tika realizēts ES projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

3Pasākuma mērķis bija  iepazīties ar aizkulišu pasauli un izzināt tās profesijas, kas strādā koncertzālē. Kā arī skolēniem tika veidota izpratne par to, kādi ir šo profesiju pienākumi, darba vide, kas jāņem vērā, darbojoties šajā sfērā.

Skolēnus uzrunāja SIA “Austrumlatvijas koncertzāle “ pasākumu un konferenču organizators Edijs Lauskinieks un pasākumu producente Daira Lāce.

Iesaistoties nodarbības gaitā un diskutējot, skolēni uzzināja par nepieciešamo izglītību, lai varētu darboties kādā no šīs nozares profesijām (skaņu operators, pasākumu producents, projektu vadītājs, aktieris u.c.).4

Skolēniem bija vienreizēja iespēja pašiem redzēt, kā notiek pasākuma organizēšana, jo kamēr pasākumu producente stāstīja par koncertu, kas norisināsies tikai pēc trīs dienām, audzēkņi redzēja, kā skaņu režisori apskaņo, kā darbojas gaismas operatori. Skolēniem bija vienreizēja iespēja ielūkoties un atklāt patieso “aizkulišu” pasauli, redzēt to, ko skatītājs pat nenojauš, cik cilvēku un kādu profesiju pārstāvji ir darbojošies, lai pasākums – filma, koncerts, konference vai izstāde – varētu realizēties.

Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās. Jautāja gan par profesijas apguves iespējām, gan par to cik un kādi cilvēki ir iesaistīti pasākumu organizēšanā.

Rēzeknes sākumskolas audzēkņiem pasākuma ietvaros bija unikāla iespēja arī noskatīties filmu “Paradīze’ 89”. Skolēni bija gan patiesi aizkustināti par filmas saturu, bet īpaši gandarīti par režisoru un producentu sniegto iespēju būt par vieniem no pirmajiem skatītājiem Latvijā, jo tieši viņi atklāja filmas pirmizrādi. Tieši viņi ieskatījās filmas tapšanas vēsturē, uzzināja par filmas apskaņošanas iespējām Vācijā, par filmas izmaksām u.c. interesējošiem jautājumiem.

223.februārī Rēzeknes sākumskolas 6.d klase apmeklēja arī Rēzeknes tehnikumu, lai paplašinātu savu redzesloku un iepazītos ar dažādām profesijām un to apguves iespējām. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar  visiem mācību korpusiem un uzzināt par profesijām, kādas tiek apgūtas. 6.d klases skolēniem bija unikāla iespēja tikties ar vienu no Latvijā slavenākajiem pavāriem Dināru Zvīdriņu. Skolēni  iepazinās arī ar  programmētāja, elektrotehniķa profesijām un šīs profesijas iespējām.

Iveta Maizika,
 Rēzeknes sākumskolas karjeras konsultants