Rēzeknes sākumskola sadarbojas ar Anglijas, Horvātijas, Polijas un Turcijas kolēģiem

Oktobra vidū Rēzeknes sākumskolas skolotājas Laura Meščanova, Laura Mičule un Inga Rudzīte devās uz Turcijas pilsētu Antāliju, lai piedalītos programmas ERASMUS+ finansētā projekta „MĀCĪŠANĀS AR RSS: skolēnu tehnoloģisko un uzņēmējdarbības prasmju veicināšana, izmantojot radošumu, saziņu un sadarbību” (projekta nr. 2018-1-UK01-KA229-048249_2) darbā.

Projekta mērķi ir attīstīt skolēnu radošumu, saziņas un sadarbības prasmes, kā arī padziļināt skolēnu un skolotāju digitālās kompetences. Projekta ilgums ir 2 gadi un tā gaitā Rēzeknes sākumskolas 5.–6. klašu skolēni skolotāju vadībā veidos reklāmas rullīšus, dokumentālo filmu, animācijas filmiņas un citus video sižetus.

Projekta pirmajā vizītē Antālijā piedalījās 12 skolotāji no Anglijas, Horvātijas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Tikšanās laikā apmeklējām partnerskolu un dalījāmies savstarpējā pieredzē ar skolēniem, skolotājiem un bērnu vecākiem, apmainījāmies idejām un dažādiem viedokļiem, kas veicinātu mūsdienās tik ļoti nepieciešamo prasmju apguvi saistošā un skolēniem interesantā veidā, kā arī izvēlējāmies projekta logo un pārrunājām projekta turpmāko gaitu.

Turcijā mākslas un mūzikas radošajās darbnīcās attīstījām arī savas radošās prasmes un idejas, apmeklējām filmu studiju Antalya Film Ekibi-AFE, kur bija vienreizēja iespēja ieskatīties profesionāļu amata noslēpumos, lai, atgriežoties savās skolās, projektā iesaistītie skolotāji varētu vadīt filmēšanas un montāžas darbus.

Tuvākais uzdevums būs reklāmas rullīša veidošana par Rēzekni un pilsētas daudzveidīgajiem uzņēmumiem, ko skolēni un skolotāji prezentēs nākamajā tikšanās reizē martā Londonā. Savukārt, jūnijā partnerskolu viesus uzņems Rēzeknes sākumskola un kopā veidosim animācijas filmas šeit, Rēzeknē.

Plašāka informācija par projektu ir atrodama mājas lapās

Inga Rudzīte,
projekta koordinatore, Rēzeknes sākumskolas skolotāja