1 (2)

Pateicamies aktīvākajiem “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017” lasītājiem/ekspertiem

Rēzeknes sākumskolas bibliotēka ir iesaistījusies Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādātajā un kopš 2001. gada īstenotajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017”. Bērni un jaunieši, kuri iesaistījās žūrijas darbā, kļuva par grāmatu ekspertiem – lasīja un vērtēja jaunākās grāmatas, kas ir īpaši izvēlētas šai programmai. Skolēni aizpildīja elektronisko anketu par interesantākajām grāmatām. Anketas nonāca Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, kur tās tika saskaitītas, analizētas, veidots tops pat populārākajām grāmatām.

Paldies Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvjiem, jo jau mācību gada sākumā tika saņemtas žūrijas darbam paredzētās grāmatas, kā arī balviņas – aprocītes ar simboliem.

Čaklākie Bērnu, jauniešu žūrijas lasītāji/eksperti 2018. gada 03. aprīlī tika aicināti uz pasākumu Rēzeknes sākumskolas bibliotēkā, kur no Latvijas Nacionālās bibliotēkas saņēma balviņu, kā arī Rēzeknes sākumskolas Pateicību par aktīvu “Bērnu, jauniešu un vecāku  žūrijas 2017” grāmatu lasīšanu/ novērtēšanu.

Pasākuma laikā lasītāji bija zinoši, atraktīvi un spēja atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem par “Bērnu, jauniešu žūrijas 2017” grāmatām. Eksperti lasīja, domāja un pārrunāja!

Paldies aktīvākajiem “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017” lasītājiem/ ekspertiem:
1.a klases skolniecei Agnesei Korsakai;
2.a klases skolēniem Samantai Ivonei, Jānim Rundānam, Sonorai Tutinai;
2.b klases skolniecēm Alisei Gritānei, Agnetai Juganei, Kintijai Vēverei;
2.c klases skolēniem Adelīnai Barkanei, Evelīnai Borisjonokai, Ričardam Cakulam, Solveigai   Januševskai;
3.a klases skolniecēm Evelīnai Bojārei, Samantai Čubarei, Viktorijai Dervanikai;
3.c klases skolniecei Katrīnai Kokorevičai;
4.b klases skolniecei Katrīnai Laputjovai;
4.c klases skolēniem Anetei Grudulei, Sintijai Purenei, Amandai Katrīnai Strožai, Loretai Šimanovičai, Rihardam Treikulim.

Lai jums lasītprieks tikai pieaug!

Bērnu rakstniece Astrida Lindgrēne savulaik par grāmatu teikusi: “Grāmatai vajadzīga bērna fantāzija, tas nu reiz tā ir. Bet vēl jo vairāk bērna fantāzijai ir vajadzīga grāmata, kas palīdzētu dzīvot un augt. Grāmata ir neaizstājama, tā spārno fantāziju.”

Skolas bibliotekāre Inta Lāce