Muzejpedagoģiskā nodarbība “Kā top maize?”

foto2Rēzeknes sākumskolas 4.c klases skolēni   2018. gada 23. novembrī Latvijas simtgades iniciatīvas   „Latvijas skolas soma” ietvaros Latgales Kultūrvēstures muzejā apmeklēja  muzejpedagoģisko  programmu  „Kā top maize?”.

Skolēni muzejā ar interesi noskatījās  videofilmiņu, kas ataino maizes ceļu no grauda līdz klaipam: līdumu līšanu, lauksaimniecības zemes apstrādāšanu, graudu sēju senāk un tagad, labības augšanu, kulšanu, graudu malšanu. Iepazinās ar graudu veidiem, to izmantošanu. Bērnos interesi izraisīja senie darba rīki: sirpis, sprigulis, abra, lize u.c. Izspēlējot improvizēto maizes tapšanas procesu,  skolēni izzināja maizes cepšanas tradīcijas un procesus.

Katrīna: „Man uzticēja cept maizi, iešaut to krāsnī. Tas bija ļoti aizraujoši.” Agate: „Es biju pārsteigta, ka maize jācep divas stundas”. Aigars: „Nodarbībā es uzzināju daudz jauna par senajiem lauku darbiem, par to, kā no  graudiem iegūst miltus dzirnavās, kā tos izmanto maizes cepšanā.” Aleksandra: „Man patika atmosfēra muzejā”.

Nodarbībā „Kā top maize?” skolēni paplašināja zināšanas par senlietām, par maizes nozīmi cilvēka dzīvē senāk un tagad, par vispārcilvēciskajām vērtībām.

Paldies muzeja darbiniekiem par interesanto, aizraujošo nodarbību.

Rēzeknes sākumskolas 4.klases skolotāja Aina Strapcāne