RĒZEKNES SĀKUMSKOLAS 1.KLAŠU IZGLĪTOJAMIE IZZINA MAIZES GATAVOŠANAS TRADĪCIJAS UN TEHNOLOĢIJU

SKOLAS

Šī mācību gada nogalē 1.klašu kolektīvi programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros devās uz Andrupenes lauku sētu, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Latgales maizes stāsts”. Nodarbības laikā Krāslavas novada muzeja struktūrvienības “Andrupenes lauku sēta” ekspozīcijā skolēni izzināja  maizes gatavošanu un ar to saistītās Latgales reģionam piemītošās tradīcijas.

Katram skolēnam bija iespēja nogaršot svaigi cepto maizi, kā arī izveidot maizes klaipiņu, kuru varēja paņemt uz mājām.

Ineteraktīvajā nodarbībā skolēni izzināja maizi, kā roku darbu, kas agrāk bijis laikietilpīgs un tajā pašā laikā svēts un godājams. Izglītojamie tika aicināti  sniegt atgriezenisko saiti par pieredzēto un uzzināto.

WhatsApp Image 2024-06-04 at 09_44_43

Foto:L.Seņkāne