Sena dzīvnieka galvaskauss

Zemes dzīļu noslēpumi

Latvijas valsts finansētās atbalsta programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros, 2018.gada 17.oktobrī Rēzeknes sākumskolas 3.d klases izglītojamie devās uz Latgales kultūrvēstures muzeju, lai noskaidrotu, ko var atrast zemes dzīlēs un cik liela nozīme senvēstures pētīšanā, senču dzīves izzināšanā ir arheoloģiskajiem izrakumiem. Skolēni klausījās teiku par Rēzeknes valdnieci Rozi un iepazinās ar dažādiem priekšmetiem – vēstures lieciniekiem. Ar lielu prieku un aizrautību bērni iejutās arheologa lomā, izrokot no smiltīm dažādus vēsturiskus priekšmetus. Uzmanīgi ar speciālu otiņu no priekšmetiem tika notīrītas smiltis un atklājās sena dzīvnieka galvaskauss, māla lauskas, vecs gludeklis, ogles un dzīvnieku zobi. Bērni pētīja senās vēstures liecības un iztēlojās kā kādreiz dzīvojuši cilvēki.

Rēzeknes sākumskolas 3.d klases skolotāja Sandra Juste

Foto: Sandra Juste