Lasītprieks, kas aizrauj un iedvesmo…

Rēzeknes sākumskolā šī gada 1.februārī notika pirmās Nacionālās skaļas lasīšanas sacensību  pirmais posms. Gatavošanās aizsākās jau rudens pusē, kad ikviens 5.- 6.klases skolēns devās uz bibliotēku vai arī izmantoja privātkolekciju un izvēlējās sev saistošu grāmatu. Lasot bija jāsameklē fragments, kas  patīk pašam,  aizkustina publiku, kā arī jātrenē lasīšanas ātrums un   jāpilnveido lasīšanas izteiksme. Sacensību pirmais posms literatūras stundās izvērtās par jaukām un aizraujošām grāmatu prezentācijas svētku dienām.

Skolēni lasīja un interpretēja savas izvēlētās grāmatas varoņu piedzīvojumus, notikumus, aizraujot un aizkustinot klausītājus.

Lasīšanas kampaņā piedalījās: Artūrs Talapins (5.a), Anete Teivāne (5.a), Paula Esmeralda Deksne (5.d), Roberts Revizors (5.d), Beāte Ķipļuka (5.m), Laura Sirmā (5.m), Baiba Lucijanova (6.a), Daniela Voiciša (6.a), Annemarija Oļševska (6.d), Kristiāna Balčūne (6.d), Diāna Bernāne (6.m), Rorigo Jugans (6.m).

Rēzeknes sākumskolas Nacionālās skaļas lasīšanas sacensību vērtēja žūrija, Gunita Ozoliņa (direktora vietniece audzināšanas darbā), Ruta Silicka (izglītības metodiķe) un konkursa patronese Zenta Ruskule (Rēzeknes pilsētas 2.bibliotēkas vadītāja).

Lepojamies ar godalgoto vietu ieguvējiem:
1.vieta – Rodrigo Jugans (6.m klase, skolotāja I.Madžule);
2.vieta – Paula Esmeralda Deksne  (5.d klase, skolotāja I.Madžule);
3.vieta – Anete Teivāne (5.a klase, skolotāja I.Maizika), Annemarija Oļševska (6.d klase, skolotāja I.Maizika).

Paldies mūsu viesim Zentai Ruskulei, iedvesmotājām, sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotājām Inetai Madžulei, Ivetai Maizikai, vadības  komandai un skolēnu vecākiem!

Lepojamies ar 5.- 6.klašu skolēnu atsaucību  un aktīvu līdzdalību!

Rodrigo Juganam vēlam veiksmi, pārstāvot Rēzeknes sākumskolu Latgales reģionālajā atlases kārtā!

Rēzeknes sākumskolas Humanitārās un sociālas zinātnes,
kultūrizglītības un sporta metodiskās komisijas vadītāja Iveta Maizika